Polski

Witamy na stronie internetowej
Świątyni Ekumenicznej

Świątynia Ekumeniczna, poświęcona Zbawicielowi «El Salvador», jest kościołem katolickim należącym do Diecezji Islas Canarias (Diecezja Wysp Kanaryjskich), i została zbudowana w 1971 r. przez architekta Manuela Peña Suarez, posiada witraże zaprojektowane przez artystę Giraldo i kute żelazne kraty wykonane przez rzeźbiarza José Abad.

Powstanie Świątyni Ekumenicznej jest owocem przejęcia Soboru Watykańskiego przez Diecezję Wysp Kanaryjskich, a nazwa «Ekumeniczna» pragnie podkreślić, że celem tej Świątyni jest promowanie jedności między różnymi wyznaniami chrześcijańskimi, jak prosił o to nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus w Wieczerniku «Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie» (Ewangelia wg. Św. Jana 17,21). Z tego powodu, poza celebracjami katolickimi, inne wspólnoty chrześcijańskie (luteranie, ewangelicy, anglikanie) także sprawują swoje obrzędy, ponieważ wszyscy wierzymy w jednego i jedynego Pana Jezusa Chrystusa i uwielbiamy Boga Trójjedynego Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Ponadto, odwiedzającym przybywającym na wakacje, Świątynia Ekumeniczna oferuje możliwość znalezienia miejsca pełnego spokoju i wyciszenia na modlitwę i praktyki religijne. Msza Święta, zwłaszcza ta niedzielna, jest sprawowana w wielu językach, w szczególności po hiszpańsku, angielsku, a także po włosku, niemiecku lub po polsku. Z tej przyczyny, we wejściu do świątyni znajdują się teksty Mszy Św. w różnych językach, co daje możliwość lepszego śledzenia tekstów Liturgii Eucharystycznej.

Oto nasz rozkład Mszy Świętych:

Msza w dzień powszedni (od poniedziałku do piątku)
o godz. 18.30 (od października do kwietnia)
o godz. 20.00 (od maja do września)
Msza niedzielna
Sobota wieczorem: o godz. 20.00
Niedziela:
o godz. 18.00 (od października do kwietnia)
o godz. 20.00 (od maja do września)

Czekamy na Ciebie w Świątyni Ekumenicznej gdy przybędziesz na Wyspę Gran Canaria. Przyjdź aby wspólnie z nami celebrować i przeżywać naszą wiarę.


Ponadto w Parafii pw. Św. Augustyna (San Agustín), która znajduje się w «Centro Comercial San Agustín» (Centrum Komercjalnym Św. Augustyn) jest możliwość uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej w następujących godzinach:

Sobota wieczorem:
o godz. 17.30 (od października do kwietnia)
o godz. 21.15 (od maja do września)
Niedziela: o godz. 11.00

A %d blogueros les gusta esto: